بلیط هواپیما ارزان قیمت ، بلیط چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما مشهد، بلیط کیش، پرواز استانبول

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

پر مصرف ترین هواپیما مسافربری داخل ایران

بوئینگ MD پرمصرف ترین هواپیمای ایران

هواپیما بوئینگ ام دی در سه سری 80 . 82 . 83. 87. 88 که مدل پیشرفته تر میباشد توسط شرکت هواپیما سازی مک دانل داگلاس در هجدهم اکتبر سال 1979 تولید شده که با گذست نزدیک به چهل سال از تولید اولیه اولین هواپیما این هواپیماها هنوز به فعالیت و پرواز خود در اکثر شرکت های هواپیمایی جهان ادامه میدهد ، این هواپیما به دلیل امنیت بالا در پرواز ،برد پروازی مناسب کم استحلاک بودن به یکی از هواپیماهای محبوب در صنعت هوانوردی در بخش مسافرتی تبدیل شده است . بگونه ایی که بیشتر مسافرنی که مبادرت به خرید اینترنتی بلیط هواپیما میکنند با این مدل هواپیما پرواز خود را انجام میدهند.

 
بوئینگ ام دی 80 آمریکن ایرلاین

مشخصات فنی هواپیما MD

این هواپیما دارای دو موتور تروبو فن JT8D است که موتور ها در قسمت انتهایی بدنه یعنی دم یا Tail قرار دارند که با توان بسیار بالا قادر به پرواز در آوردن این هواپیما میباشند.

فاصله نوک دو بال: ۳۲٬۸ متر
طول: ۴۵ متر
ارتفاع: ۹ متر
ظرفیت مسافر: ۱۷۲ نفر
بیشینه سرعت: ۰٫۸۷ ماخ (۹۲۵ کیلومتر بر ساعت)
محدوده پرواز: ۳۴۷۶ کیلومتر

 

مشخصات تکمیلی بوئینگ ام دی | MD


این هواپیما داراری  34 ردیف صندلی و در هر ردیف تعداد 5 صندلی قرار دارد.

BOEING MD 81 : وزن این هواپیما 64000 کیلوگرم و با طول 41.58 متر و با دو موتور JT8D-209 هر کدام با توان 82 کیلو نیوتن و 22100 لیتر گنجایش سوخت و توانایی حمل 155 نفر مسافر قادر به پیمایش 3560کیلومتر است
BOENIG MD82 : وزن این هواپیما 67000 کیلوگرم تا 67800 کیلو گرم  است و مقدار سوختی که میتواند در باک یا مخازن سوخت خود جای دهد 22100 لیتر بوده که در شرایط استاندارد و حمل 155 مسافر قادربه پیمودن مسافتی 3800 کیلومتری میباشد

 

بوئینگ ام دی | MD  در چه ایرلاین هایی فعالیت میکند؟

با نگاه اجمالی به پارکینگ فرودگاه ها در موقع سوار و یا پیاده شدن از هواپیما حتما بوئینگ MD  به چشم خواهد خورد. بوئینگ ام دی بخاطر سابقه درخشانی که از خود درصنعت هوانوردی بجای گذاشته است. نظر کارشناسان فنی شرکت های هواپیمایی را بخود جلب کرده و تبدیل به یکی از هواپیما های محبوب ایران تبدیل شده است.  کمتر شرکت هواپیمایی در ایران وجود دارد که بوئینگ MD را در ناوگان خود نداشته باشد. هزینه عملیاتی کم و آسان بودن تعمیرات و نگهداری این هواپیما نسبت به دیگر هواپیما های موجود سبب شده تا این هواپیما به یکی از پرمصرف ترین هواپیما داخلی ایران باشد.
هواپیمایی تابان ، هواپیمایی زاگرس ، هواپیمایی کیش ایر، آتا،  تفتان ، ایران ایر و کاسپین از شرکت هواپیمایی داخلی ایران هستند که این نوع هواپیما در آن ها عملیاتی است.

 

بوئینگ md80  هواپیما آتا در حال نشستن

 

نکته جالب درباره بوئینگ ام دی | MD

 

جالب توجه است که بیشتر این هواپیماها استیجاری و از شرکتهای اوکراینی و بلغارستانی اجاره به شرط تملیک به ایران وارد شده اند  و عمدتا خلبان اول یا کاپیتان پرواز این هواپیماها از کشور های روسیه اوکراین و بلغارستان میباشند ، مرکز آموزش شبیه ساز پرواز هواپیما بوئینگ MD در شهر سوفیا واقع در کشور بلغارستان قرار دارد که ایرالاین های ایرانی برای آموزش و باز پروری مهارتهای خلبانان خود به این مرکز مراجعه میکنند  بزرگترین کاربر هواپبما MD در جهان شرکت هواپیمایی آمریکن میباشد که در یک ناحیه از کشور آمریکا تعداد 300 فروند هواپیما بوئینگ MD 82 را تحت تملک خود دارد.

 

منبع : wikipedia


 

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر