بلیط چارتر هواپیما خارجی ارزان قیمت

بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری ، بلیط ارزان هواپیما ، بلیط هواپیما ارزان ، بلیط چارتر هواپیما ، بلیط هواپیما

ATR 72 | تازه وارد ملخی به ایران

هواپیما ATR 72 آیا ایمن است ؟

 

به لطف توافق نامه برجام ATR72 یک هواپیما فرانسوی وارداتی پسا برجامی است که شرکت هواپیمایی ایران ایر مبادرت به خرید 20 فروند مدل 600 از این هواپیما کرده است که بخاطر جثه کوچکش تا به حال 6 فروند از این هواپیما به ایران وارد شده است. این هواپیما با ظرفیت حداکثر 76 مسافر یک هواپیما کوتاه برد برای مسیر های کم تردد و کم مسافر در کشورهای سرد سیر و کوهستانی بسیار مناسب است . در ادامه با سپهر نما همراه باشید تا از محاسن و معایب این هواپیما بیش از پیش مطلع شوید.

پرواز تهران یاسوج - بلیط هواپیما ایران ایر

 

 

مشخصات فنی هواپیما ATR 72

 

طول این هواپیما 27 و ارتفاع آن 7 متر (  سکان عمودی هواپیما ) و فاصله دو سر بال هچنین 27 متر میباشد . 
موتور های این هواپیما توربو پراپ ( موتور جتی که بتوسط نیرو موتور ، ملخ ها را به حرکت در می آورند ) PW127M  هر کدام با توان 2475 اسب بخار که توان و نیرو لازمه برای برخاستن این هواپیما را تامین میکند . حداکثر وزن برخواست یا Take OFF هواپیما ATR 72 در شرایط استاندارد طراحی 22800 K.g | حداکثر وزن فرود یا Landing در شرایط استاندارد طراحی 22350 k.g است ، حداکثر سوختی که این هواپیما در خود جای میدهد 5000 کیلو گرم است و وزن خالی هواپیما بدون سوخت ، بار و مسافر  13311 کیلو گرم است  . هواپیما ATR 72 حداکثر تا فاصله 950 نانو مایلی میتواند پرواز کند . حداکثر سرعت پیمایش این هواپیما 505 کیلومتر بر ساعت است . 

 

ATR 72 IranAir -  بلیط هواپیما اصفهان اهواز

 

 

 

محاسن ATR 72 

 

این هواپیما بخاطر جثه کوچک موتور های توربوپراپ و توان حمل تقریبا 10 تن بار سوخت و مسافر ، مسافت پیماش پائین برای نشست و برخواست و طراحی مناسب برای همه نوع آب و هوا بخصوص در مواقع طوفانی و گردبادی و بارندگی و هزینه پائین نگهداری و تعمیرات به یکی از هواپیما های محبوب برای شرکت های هواپیمایی مبدل گشته است .  یگونه ایی که اگر شما صاحب یک ایرلاین اقتصادی بودید که قصد برگزاری پرواز در بین شهرهای کوچک کوهستانی و کم تردد برای سود آوری ایرلاین خود داشتید ATR 72 بلاشک یکی از گزینه های محبوبتان میبود. در شرایط برفی و بارانی بخصوص در مواقعی که باد مجانب باند وجود داشته باشد این هواپیما بار ها خود را اثبات کرده است .

 

معایب ATR 72

 

از معایب ATR72 میتوان برد کم ، حداکثر ارتفاع پروازی 22000 پا از سطح دریا و حساس بودن وزن برخواست این هواپیما  در دمای بالا نام برد بگونه ایی که در مسیر پروازی اصفهان اهواز شرکت هواپیمایی ایران ایر و هواپیمایی آسمان تنها 66 صندلی از 76 صندلی این هواپیما برای خرید بلیط اینترنتی آزاد است چراکه هواپیما ATR در دمای بالا بخاطر طراحی آیرودینامیک بالاهایش بایستی مسافت طولانی تر را برروی باند جهت برخواست از زمین ، بپیماید که این بدین معنی است که هواپیما برای اوج گرفتن در ارتفاع مناسب پروازی و رسیدن یه سرعت استنادارد باید سوختی بسیار مصرف نماید.   همچنین بیشترین سرعت پروازی این هواپیما 505 کیلومتر است که برای مسیر های طولانی مثل اصفهان اهواز ، اصفهان آبادان که مسافتی بالغ بر 1000 کیلومتر دارد یعنی زمان بیشتر مصرف سوخت بیشتر و مسافر کمتر در هر پرواز است. که از نظر اقتصادی هوانوردی هواپیمایی با صرفه اقتصادی پائین ! هرچند که پرواز هایی که این هواپیما انجام میدهد ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما را ارائه میدهد. 

 

هواپیما ایران ایر - پرواز ایران ایر ATR 7

.

جالب است که بدانید قسمت بار یا Carogo این هواپیما در قسمت ابتدایی هواپیما پشت سر کابین خلبان قرار دارد و مسافران بایستی از درب پشتی به هواپیما وارد شوند. 

 

 

 

   سپهرنما خرید و رزرو پرواز چارتری و سیستمی داخلی و پروازهای خارجی

 

 سپهر نما معتبرترین سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما،بلیط چارتر و ، رزرو بلیط هواپیما و خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی از معتبرترین ایرلاین‌های ایران و جهان
 ارزان ترین  قیمت بلیط هواپیما ، بلیط لحظه آخری ایران ایر , ماهان ایر , شرکت آسمان , نفت , ترکیش , امارت , قطریه , کاسپین , نجف , تابان , پاریس  , دبی , آنتالیا , معراج , اطلس جت , 

 

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر