بلیط هواپیما ارزان قیمت ، بلیط چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما مشهد، بلیط کیش، پرواز استانبول

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

علت باز نگه داشتن پنجره هواپیما در طول پرواز چیست ؟

علت باز نگه داشتن کاور پنجره هواپیما

 
هنگامی که شما مبادرت به خرید بلیط هواپیما میکنید بعد از گذراندن مراحل دریافت کارت پرواز از کانتر شرکت هواپیمایی مربوطه و سوار شدن به هواپیما ( ON BOARDING ) در موقع بدو از ورود شما به هواپیما مربوطه و مرتب شدن مسافران آن هواپیما ، مهماندار هواپیما به شما خوش آمد میگوید و نکات ایمنی پرواز را به مسافران آموزش میدهد اگر دقت کرده باشید مهماندارن هواپیما بعد از اتمام سخنانشان شروع به چک کردن مسافران برای اطمینان از بسته بودن کمر بند ها و باز بودن کاور پنجره هواپیما اقدام میکنند . آیا میدانستید علت چیست؟ من محمد عرفان شیخان مدیر وبسایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما سپهرنما میخواهم علت را به شما توضیح دهم ! با سپهر نما همراه باشید.
 
 
باز نگه داشتن شیشه و پنجره هواپیما توسط مهماندار

 

 

 

باز بودن کاور پنجره هواپیما برای ایمینی

 
  هواپیما آینه بغل ندارد که خلبان بتواند یک دید تقریبا 360 درجه از اطراف خود داشته باشد
در تابستان گذشته مسافران پرواز آنتالیا به مسکو هنگامی که هواپیما در حال تاکسی کردن و دریافت اجازه پرواز از برج مراقبت پرواز جهت ترک فرودگاه آنتالیا به سمت مسکو بود ، خبری از نشت سوخت از بال سمت چپ هواپیما ایرباس 321 ایرفلوت به خدمه هواپیما دادند  که منجر به کنسلی پرواز و ارسال مجدد مسافران به سالن ترانزیت شد و مسافران را از حادثه ایی حولناک نجات داد .
 
علت اصلی باز بودن کاور پنجره ها فقط ایمنی پرواز است که اگر در طول حضور مسافران در هواپیما ، اتفاقی افتاد مسافران بتوانند با اطلاع رسانی  به خدمه هواپیما ،  عکس العمل ایمنی سریع را از خود نشان دهند  . حقیقتا چند دقیقه ابتدایی پرواز که هواپیما تیک آف میکند و چند دقیق ایی از پایان پرواز از خطرناک ترین زمان ها در هر پرواز هستند که مهمانداران  از مسافران در خواست باز نگه داشتن کاور پنجره هواپیما را دارند. 
 
باز بودن پنجره هواپیما صرفا بخاطر ایمنی
 

قانون عجیب هوانوردی

در هوانوردی و سیستم حمل و نقل هوایی یک قانون عجیبی بنام مثبت سه و منفی هشت وجود دارد. در هر پروازی دقایق بسیار حساسی در موقع تیک آف و لندینگ وجود دارد. در موقع تیک آف عوامل گوناگونی وجود دارد که پرواز را به خطر بیندازد. عواملی همچون نشتی سوخت از سر بال، برخود پرنده های موجود در محوطه فرودگاه، ترکیدگی لاستیک ها، یا برخورد زباله های موجود در باند و .... هم چنین خطر های موجود در موقع لندینگ که بسیارند. در هوانوردی سه دقیقه ابتدایی و هشت دقیقه آخر پرواز را بسیار حساس و خطرناک میدانند. باز بودن پنجره هواپیما از این جهت اهمیت دارد که مهمانداران هواپیما در مواقع اظطراری بتوانند بهترین جهت و درب هواپیما برای خروج را تشخیص بدهند. همچنین مسافران بتنوانند موقعیت خود را نسبت به ایمن ترین راه برای خروج بیابند.

منبع : www.express.co.uk

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر