بلیط هواپیما ارزان قیمت ، بلیط چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما مشهد، بلیط کیش، پرواز استانبول

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

واتر سالوت یا آب پاشی به هواپیما ؟

واتر سالوت

 

چند روزی است که در صفحات مجازی ویدئو هایی دست به دست میچرخد که درآن هواپیمایی را نشان میدهد که موقع ورود به به فرودگاه به هواپیما آب میپاشند و علت را ازکاربران این صفحات مجازی جویا میشوند که کاربران پاسخ هایی خنده آور و از سر بی اطلاعی از قبیل : هواپیما گرمش شده ، میخوان ببینن هواپیما نشتی داره ، هواپیما رو دارن میشورن به این پرسش میدهند اما علت این کار چیزی جز این دلایل است. خب من محمد عرفان شیخان به این پرسش صفحات مجازی پاسخ دقیق خواهم داد با سپهر نما همراه باشید.

 

 

واتر سالوت و آب پاشی به هواپیما

*هواپیما گرمش نشده این فقط نوعی مراسم خوش آمد گویی است

 

 

بیشتر دانید و بهتر سفر کنید :

 آخرین نرخ بلیط هواپیما استانبول چقدر است ؟

چند نوع بلیط هواپیما وجود دارد ؟

بلیط چارتر هواپیما بخریم یا بلیط سیستمی هواپیما ؟

 

 

علت خوش آمد گویی به هواپیما در موقع ورود چیست؟


در صنعت هوانوردی یک رسمی وجود دارد بنام واتر سالوت که نوعی مراسم خوش آمد گویی است ، هنگامی که یک شرکت هواپیمایی مثل قطر ایروز ، ترکیش ، امارات ، ایران ایر ، ماهان ،فلای دبی ، و ... پروازی به مقصد جدیدی را برقرار میکنند. از چند هفته یا چند ماه قبل تبلیغ پرواز جدید خود را در رسانه ها میکنند وبه همین منظور بلیط های پرواز خود را با نرخی کمتر از نرخ در نظر گرفته شده بابت هر صندلی هواپیما به فروش میرسانند. جالب است بدانید که مراسمی ویژه ایی برای مسافران این گونه پرواز ها در نظر گرفته میشود .


از آب پاشی به هواپیما تا اهدای گل به مسافران


در ابتدای سال 2017 میلادی شرکت هواپیمایی ماهان پرواز تهران کیف را برقرار کرد که مسولان شرکت هواپیمایی ماهان و فرودگاه کیف پایتخت اوکراین با همکاری یکدیگر شرایط ویژه ای را برای مسافران  اولین پرواز هواپیمایی ماهان فراهم آوردند در ابتدای بردینگ مسافران در فرودگاه امام خمینی ره  یادبودهایی از اولین پرواز تهران کیف به مسافران اهدا شد هواپیما راس اسعت مقرر فرودگاه امام خمینی ره را ترک و عازم فرودگاه کیف شد در بدو ورود به فرودگاه کیف مسولان فرودگاه مراسم واتر سالوت را برای هواپیمایی ماهان انجام دادند.  در موقع خروج مسافران از هواپیما مسولان فرودگاه و هواپیمایی ماهان به نشانه تقدیر مسشافران از انتخاب این شرکت هواپیمایی به همه مسافران گل اهدا کردند.

 

واتر سالوت و آب پاشی به هواپیما

 

چکیده :


واتر سالوت یک رسم خوشآمد گویی به هواپیماهاست . موقعی که یک شرکت هواپیمایی اقدام به برقراری پروازی به مقصد جدید میکند یا یک شرکت هواپیمایی مثل ایران ایر که هواپیما خریداری میکند در فرودگاه مقصد برای خوش آمد گویی به هواپیما با ماشین های آب پاش به روی هواپیما آب میریزند . در ایران برای هواپیماهای تازه ورود خریداری شده ایرباس 320 ، ایرباس 330 و ای تی آر 72 ایران ایر علاوه بر این رسم هوانوردی اقدام به ذبح گوشفند و پرواز تهران مشهد به نشانه تبرک ، میکنند. و دیگر هیچ علت خاصی برای آب پاشیدن هواپیما به محض ورود به فرودگاه وجود ندارد.

 

منبع :

wikipedia

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر