بلیط هواپیما ارزان قیمت ، بلیط چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما مشهد، بلیط کیش، پرواز استانبول

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

بلیط هواپیما یی که باید برای پرواز خود خریداری کنید | سپهر نما

 بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

 

امروزه سفر با هواپیما، شرایط رفاهی مسافرین را بسیار بهبود بخشیده است و مسافران با خرید انواع بلیط هواپیما می توانند، مسیر های طولانی را در زمانی کوتاه طی کرده و با پروازی مطمئن به مقصد مورد نظر خود برسند. اما بلیط هواپیما انواع مختلفی دارند که مسافرین باید با آن ها آشنا شده و بهترین گزینه را در پرواز خود برگزینند. همچنین باید بدانند که کیفیت پروازشان، بسته به آژانس هواپیمایی خدمات دهنده در آن پرواز، بسیار متفاوت است و قیمت بلیط هواپیما در هر آژانس هواپیمایی متفاوت است. اما به طور کلی بلیط هواپیما به دو دسته ی سیستمی و چارتری تقسیم می شوند. بلیط هواپیما چارتری که تعریف مشخصی دارند و قبلا با آن ها آشنا شده ایم. در این بخش می خواهیم انواع بلیط هواپیما سیستمی را معرفی کرده و با کاربرد هر یک از آن ها آشنا شویم. با سپهرنما همراه باشید
 

 

 

بلیط هواپیما

 

 

بلیط هواپیما سیستمی

 

بلیط هواپیما سیستمی در واقع بلیط  هواپیمای معمولی هستند که توسط آژانس های هوایی به فروش می رسند و همواره قیمت ثابت و مشخصی دارند که توسط آژانس هوایی مذکور تعیین می شود. بلیط هواپیما سیستمی انواع مختلفی دارند که هر یک ار آن ها در نوع خاصی از سفر کاربرد داشته و خریداری می شوند. بلیط هواپیما سیستمی، بر خلاف بلیط چارتر ، قیمت ثابت تری دارند و قیمتشان کمی بیشتر است. اما در عوض قابل خریداری برای فواصل بلند مدت می باشند و مزایای دیگری دارند که بلیط هواپیما چارتر ی، از آن ها بی بهره می باشند. بلیط هواپیما سیستمی قابل استرداد و یا تعویض هستند و اگر به هر دلیلی، بخواهید روز و ساعت پروازتان را تغییر دهید، به راحتی می توانید، تصمیم خود را بدون کوچک ترین ضرر مالی، عملی کرده و به راحتی پروازتان را، در روز و ساعت دلخواه انجام دهید. همچنین در صورت منصرف شدن از سفر می توانید، بلیط خود را پس داده و پس از کسر شدن درصد کمی از مبلغ بلیط هواپیما سیستمی به عنوان جریمه، ما بقی مبلغ پرداخت شده را دریافت نمایید

 

بلیط هواپیما ارزان

 

بلیط هواپیما یک طرفه

 

بلیط هواپیما یک طرفه همان طور که از اسمشان بر می آید بلیط هایی هستند که تنها برای پرواز از یک مبدا به مقصدی مشخص استفاده می شوند و از پرکاربردترین انواع بلیط هواپیما می باشد.

 

بلیط هواپیما دارای توقف برنامه ریزی شده

 

این نوع بلیط هواپیما، مختص پرواز هایی هستند که تا رسیدن به مقصد، بیش از 24 ساعت توقف دارند و سپس به مقصد مورد نظر می رسند.

 

بلیط هواپیما دارای توقف اجباری

 

این نوع بلیط هواپیما ها که آن ها Lay Over نیز می نامند، اکثرا در پرواز های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. در این پروازها، هواپیما در فرودگاهی مابین مبدا و مقصد توقف می کند. این توقف معمولا به دلایلی نظیر، سوخت گیری، بارگیری، تغییر هواپیما صورت می گیرد.مسافرانی که این نوع بلیط هواپیما را خریداری میکنند باید حتما به زمان توقف در فرودگاه توجه فرمایید.  بلیط هواپیما دارای توقف اجباری بیشتر در  مسیرها بین قاره آسیا و آمریکا انجام میگیرد . اما به لطف هواپیما دور برد همچون ایرباس 380 این نوع بلیط هواپیما کمتر به فروش میرسد .

 

بلیط هواپیما رفت و برگشت

 

اگر زمان دقیق برگشتن از سفرتان پیشاپیش مشخص است، این بلیط ها برایتان مناسب می باشند. با خرید این بلیط هواپیما می توانید از مبدا به مقصد مورد نظر رفته و مجددا از همان جا به مبدا اولیه بازگرید و در طول سفر خود، نگران تهیه ی بلیط برگشت نباشید. در صورتی که بلیط هواپیما رفت و برگشت را برای سفر خود انتخاب کردید . باید بدانید که در صورت تغییر تاریخ برگشت میتوانید بلیط هواپیما برگشت خود را تغییر تاریخ دهید . قبلا که بلیط هواپیما رفت و برگشت اوپن وجود داشت  بسیار این بلیط هواپیما مورد استقبال قرار میگرفت .

 

بلیط هواپیما ارزان قیمت | بلیط هواپیما خارجی

 

بیشتر بدانید و بهتر سفر کنید 

 # بلیط هواپیما ارزان همیشه ارزان نیست
# علت اصلی گرانی بلیط و پرواز خارجی چیست ؟

 

 

 

بلیط هواپیما با رفت و برگشت با مقاصد متغیر

 

بلیط هواپیما با رفت و برگشت با مقصد متغییر ، اگر به عنوان مثال شما از شهر تهران به استانبول پرواز کرده اید و بنا بر دلایلی قصد رفتن به آنتالیا را دارید و مایلید از آنتالیا به تهران بازگردید، این بلیط هواپیما به کمکتان می آیند و بدون هیچ نگرانی مشکلتان را حل می کنند. اصطلاحا به این نوع بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما  Multi Destination میگویند . برای خرید چنین بلیط هواپیما یی بهتر است ، شرکت هواپیمایی پرواز رفت با شرکت هواپیمایی پرواز برگشت ، یکی باشند تا بتوانید از بهترین نرخ بلیط هواپیما استفاده کنید .

 

بلیط هواپیما دارای چند توقف

 

این نوع بلیط هواپیما معمولا توسط آژانس های گردشگری خریداری می شوند، چراکه به مسافران اجازه می دهد تا در چند مقصد متفاوت، توقف طولانی داشته باشند و در آن مقصد به گشت و گذار پرداخته و بعد از پایان سفر خود، نهایتا به مبدا اولیه ی بازگردند. فرض کنید یک تور اروپایی و آفریقایی خریداری کرده اید . برنامه سفر شما این چنین است که باید ابتدا با بلیط هواپیما و پرواز تهران پاریس به فرانسه رفته و بعد به با بلیط هواپیما پاریس ژوهانسبورگ به آفریقای جنوبی رفته و بعدا با بلیط هواپیما امارات از زوهانسبورگ به تهران پرواز کنید .
 
 
منیع :
 

* wikipedia.org
 

 

 

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر