بلیط هواپیما ارزان قیمت ، بلیط چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما مشهد، بلیط کیش، پرواز استانبول

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

بلیط هواپیما و کلاس های پروازی | سپهرنما

 انواع کلاس های پروازی در سفر با هواپیما

بلیط هواپیما


حتما شما نیز تا کنون، به هنگام خرید بلیط هواپیما، متوجه تفاوت قیمت بلیط هواپیما ، در ردیف های مختلف هواپیما، برای یک پرواز مشخص شده اید و یا بعضا با مقایسه ی بلیط خود با همسفرتان در آن پرواز، متوجه حروفی نظیر Y، C، F بر روی بلیط  هواپیما شده اید که شاید بازگو کردن تفاوت این بلیط ها و خدماتی که هر یک از آن ها در طول پرواز، با خود به همراه دارند، برایتان کمی دشوار بوده است. قوانین مربوط به کلاس های پروازی مختلف، توسط سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی یا "یاتا" وضع شده است و مسافران می توانند با انتخاب هر یک از این کلاس های پرواز، صندلی خود را انتخاب کرده و از خدمات و موهبت هایی که آن کلاس پروازی با خود به همراه دارد، در طول پرواز خود بهره مند شوند. با سپهر نما همراه باشید

 

بلیط هواپیما ارزان | بلیط هواپیما خارجی | بلیط هواپیما ایران ایر


کلاس پروازی درجه ی 1: First Class

این کلاس پروازی که با حرف F بر روی بلیط هواپیما، مشخص می شود، با کیفیت ترین کلاس پروازی است و طبیعتا قیمت آن از سایر کلاس ها بیشتر است. در بخش First Class یا درجه ی 1، صندلی ها به صورت مبلی هستند و هر مسافر فضای نسبتا خصوصی تر و دنج تری را در اختیار دارد. در این بخش امکان استفاده از اینترنت ماهواره ای، لپ تاپ، تلوزیون خصوصی و سرویس بهداشتی مجزا برای مسافران فراهم است. صندلی های هواپیما در این بخش دارای تنظیمات اتوماتیک برای زیر پا، پشتی و پشت سر هستند و مسافرین در بهترین و راحت ترین حالت ممکن، سفر می کنند.
در بخش درجه ی 1(First class)، مسافرین می توانند غذای خود را از روی منو انتخاب کنند و در این بخش غذای گرم سرو می شود. مهمانداران کلاس پروازی First Class بسیار با تجربه تر و حتی از نظر ظاهری برازنده تر هستند و به تک تک مسافرین توجه خاصی دارند.

 

بلیط هواپیما ماهان | بلیط هواپیما ایران ایر | بلیط هواپیما خارجی
مسافرین بخش در جه ی 1 به صورت جداگانه تا از ترمینال تا ورودی هواپیما آورده می شوند و دیرتر از همه سوار هواپیما می شوند و به هنگام توقف نیز، زود تر همه از هواپیما پیاده می شوند.


کلاس پروازی درجه ی تجاری: Business Class

این کلاس پروازی با حرف C بر روی بلیط هواپیما مشخص می شود. کلاس پروازی تجاری، اگرچه نسبت به کلاس در جه 1، از کیفیت پایین تری برخوردار است، اما دارای صندلی های مبله، با تنظیمات اتوماتیک می باشد، و نسبت به کلاس درجه اکونومی دارای فضای بیشتری بین صندلی ها است و معمولا دارای دو ردیف صندلی می باشد. امکان سرو غذای گرم در این بخش نیز وجود دارد، اما درجه ی کیفی غذاها، کمی از کلاس درجه ی 1 پایین تر است.

 

بلیط هواپیما ارزان قیمت | بلیط هواپیما | بلیط هواپیما خارجی

مسافرین این بخش نیز به صورت مجزا از ترمینال، به هواپیما منتقل می شوند و مهمان دار ها، نسبت به کلاس اکونومی، رسیدگی بیشتری به آن ها می کنند. قیمت بلیط های تجاری، از درجه ی 1 کم تر و از کلاس اکونومی بیشتر است.


کلاس پروازی درجه ی اکونومی: Economy Class

این کلاس پروازی، با حرف Y بر روی بلیط هواپیما مشخص می شود. اکثر مردم عادی برای سفرهای خود این کلاس را ترجیح می دهند، چرا که بسیار اقتصادی تر و به صرفه تر است و از امکانات کافی برخوردار می باشد. در این بخش صندلی های هواپیما، کمی متراکم تر هستند و در چند ردیف نزدیک به هم چیده شده اند. در بعضی هواپیماها، مونیتورهای کوچکی برای هر مسافر در نظر گرفته شده است که برنامه های محدودی دارند و در اکثر مواقع، مونیتوری بزرگ و عمومی،

برای مسافران در این بخش، برنامه ای را پخش می کند. تفریحات دیگری نیز برای مسافران کلاس های پروازی اکونومی وجود دارد، که معمولا بسته به خط پروازی و مدل هواپیمای مورد نظر، تغییر می کند.

 

بلیط هواپیما ارزان قیمت | بلیط هواپیما چارتر | سپهر نما |بلیط هواپیما خارجی

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر