بلیط هواپیما ارزان قیمت ، بلیط چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما مشهد، بلیط کیش، پرواز استانبول

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

انواع کلاس پروازی هواپیما | صندلی مناسب شما کدام است ؟

 انواع کلاس های پروازی هواپیما


حتما شما نیز تا کنون، به هنگام خرید بلیط هواپیما، متوجه تفاوت قیمت بلیط هواپیما ، در ردیف های مختلف هواپیما، برای یک پرواز مشخص شده اید و یا بعضا با مقایسه ی بلیط خود با همسفرتان در آن پرواز، متوجه حروفی نظیر Y، C، F بر روی بلیط  هواپیما شده اید که شاید بازگو کردن تفاوت این بلیط ها و خدماتی که هر یک از آن ها در طول پرواز، با خود به همراه دارند، برایتان کمی دشوار بوده است. قوانین مربوط به کلاس های پروازی مختلف، توسط سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی یا "یاتا" وضع شده است و مسافران می توانند با انتخاب هر یک از این کلاس های پرواز، صندلی خود را انتخاب کرده و از خدمات و موهبت هایی که آن کلاس پروازی با خود به همراه دارد، در طول پرواز خود بهره مند شوند. با سپهرنما همراه باشید.

 

کلاس پروازی پریمیوم

 پرواز درجه یک یا فرست کلاس چیست؟

این کلاس پروازی که با حرف F بر روی بلیط هواپیما، مشخص می شود، با کیفیت ترین کلاس پروازی است و طبیعتا قیمت آن از سایر کلاس ها بیشتر است. در بخش First Class یا درجه ی 1، صندلی ها به صورت مبلی هستند و هر مسافر فضای نسبتا خصوصی تر و دنج تری را در اختیار دارد. در این بخش امکان استفاده از اینترنت ماهواره ای، لپ تاپ، تلوزیون خصوصی و سرویس بهداشتی مجزا برای مسافران فراهم است. صندلی های هواپیما در این بخش دارای تنظیمات اتوماتیک برای زیر پا، پشتی و پشت سر هستند و مسافرین در بهترین و راحت ترین حالت ممکن، سفر می کنند.
در بخش درجه ی 1(First class)، مسافرین می توانند غذای خود را از روی منو انتخاب کنند و در این بخش غذای گرم سرو می شود. مهمانداران کلاس پروازی First Class بسیار با تجربه تر و حتی از نظر ظاهری برازنده تر هستند و به تک تک مسافرین توجه خاصی دارند.

 

چیدمان صندلی در کلاس پروازی پریمیوم

مسافرین بخش در جه ی 1 به صورت جداگانه تا از ترمینال تا ورودی هواپیما آورده می شوند و دیرتر از همه سوار هواپیما می شوند و به هنگام توقف نیز، زود تر همه از هواپیما پیاده می شوند.

کلاس پروازی بیزینس چیست ؟

این کلاس پروازی با حرف C بر روی بلیط هواپیما مشخص می شود. کلاس پروازی تجاری، اگرچه نسبت به کلاس در جه 1، از کیفیت پایین تری برخوردار است، اما دارای صندلی های مبله، با تنظیمات اتوماتیک می باشد، و نسبت به کلاس درجه اکونومی دارای فضای بیشتری بین صندلی ها است و معمولا دارای دو ردیف صندلی می باشد. امکان سرو غذای گرم در این بخش نیز وجود دارد، اما درجه ی کیفی غذاها، کمی از کلاس درجه ی 1 پایین تر است.

 

کلاس تجاری یا بیزینس هواپیما

مسافرین این بخش نیز به صورت مجزا از ترمینال، به هواپیما منتقل می شوند و مهمان دار ها، نسبت به کلاس اکونومی، رسیدگی بیشتری به آن ها می کنند. قیمت بلیط های تجاری، از درجه ی 1 کم تر و از کلاس اکونومی بیشتر است.


بیشتر بدانید درمورد میزان بار مجاز ایرلاین ها


 

کلاس پروازی اکونومی

این کلاس پروازی، با حرف Y بر روی بلیط هواپیما مشخص می شود. اکثر مردم عادی برای سفرهای خود این کلاس را ترجیح می دهند، چرا که بسیار اقتصادی تر و به صرفه تر است و از امکانات کافی برخوردار می باشد. در این بخش صندلی های هواپیما، کمی متراکم تر هستند و در چند ردیف نزدیک به هم چیده شده اند. در بعضی هواپیماها، مونیتورهای کوچکی برای هر مسافر در نظر گرفته شده است که برنامه های محدودی دارند و در اکثر مواقع، مونیتوری بزرگ و عمومی،

برای مسافران در این بخش، برنامه ای را پخش می کند. تفریحات دیگری نیز برای مسافران کلاس های پروازی اکونومی وجود دارد، که معمولا بسته به خط پروازی و مدل هواپیمای مورد نظر، تغییر می کند.

 

تفاوت کلاس پریمیوم اکونومی با اکونومی

کلاس اکونومی انتخاب کسانی است که قصد مسافرت ارزان و مقرون به صرفه را دارند. اما تکلیف آن دسته از افرادی که هم بلیط ارزان هواپیما و هم آسایش بیشتری میخواهند چیست؟ کلاس پریمیوم اکونومی اگر چه شباهت زیادی به اکونومی دارد اما درکل باید در نظر داشت که مسافران این کلاس پروازی از امکانات رفاهی بیشتر نسبت به کلاس اکونومی مکعمولی دارند. امکاناتی که عامل تمایز بین این دو کلاس است عبارتند از :

  1.  راحتی صندلی ها و جای پای بیشتر : بی شک صندلی راحت تر و فضای پای بیشتر دو عامل راحتی مسافران در پرواز های طولانی است.

     
  2. غذای بهتر و بیشتر : طبیعی است با پرداخت بیشتر برای خرید بلیط هواپیما شما خدماتی بهتر و شایسته تری دریافت کرد.

اکونومی کلاس هواپیما

 

چکیده :

کلاس پرواز، معین بسیاری از خدمات و قیمت بلیط هواپیما است. قبل از انتخاب کلاس پروازی بهتره که بودجه خود را تعیین کنید تا در موقع خرید پرواز خود دچار سردرگمی نشوید. تفاوت کلاس پرواز اکونومی با پریمویم، تفاوت معمولی و عالی است.

 

منبع :

www.cheapflights.com

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر