بلیط هواپیما ارزان

بلیط هواپیما چارتر ارزان

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

5 فایده تور های مسافرتی و گردشگری برای عاشقان سفر

تورهای مسافرتی و گردشگری


اغلب افراد مبتدی هیچ چیز درباره تور های مسافرتی و گردشگری نمیدانند، و فکر میکنند اگر هتل و بلیط هواپیما خود را بصورت جداگانه رزرو کنند از لحاظ اقتصادی برایشان بسیار به صرفه است. در حقیقت برای رفتن به سفر، و گشت و گذار در شهرها و کشورهای مختلف دنیا، و حتی برای سفرهای داخلی، معمولا دو راه در مقابل افراد دیده می شود. در واقع شما وقتی تصمیم به سفر می گیرید، باید انتخاب کنید که سفر خود را به همراه تورهای گردشگری موجود، انجام دهید و یا تمام کارهای مربوط به سفر را، خودتان بر عهده بگیرید.هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و افراد با توجه به اولویت ها و سلیقه ی شخصیشان، یکی از این دو راه را انتخاب می نمایند. آن چه در این بخش به آن خواهیم پرداخت، مزایای سفر با تورهای گردشگری مختلف، به ویژه در سفرهای خارج از کشور است، که به شرح و توضیح دلایل آن خواهیم پرداخت. با نشریه سپهرنما همراه باشید.
 

فواید تور های مسافرتی ارزان و گردشگری

تور های مسافرتی و گردشگری مناسب چه افرادی است؟ 


بعضا فکر میکنند که استفاده از تور های مسافرتی اصلا هیچ توجیه اقتصادی ندارد و ممکن است در طول سفر با همسفران یا تور لیدر خود به مشکل بربخورند. این افراد ممکن است یا یک حرفه ایی در سفر باشند و یا کلا تحمل کارهای دسته جمعی را نداشته از بودن در جمع برایشان خوشایند نباشد. اما همه افراد مثل هم نیستند ! تور های مسافرتی و گردشگری بخصوص تور های خارجی اغلب سراسر شادی و خنده و تفریح است. افراد در این تور ها علاوه بر بازدید از امکان عمومی و سرو غذا در کنار یکدیگر به فعالیت های دسته جمعی دست میزنند.

در کل تور های مسافرتی باعث بسیاری از دوستی ها و کسب تجربه های متفاوت و جدیدی از یک گردش جمعی است. در واقع این نوع مسافرت به افراد مهارت های مهمی همچون مدیریت مالی، مدیریت بحران و مهارت ارتباط برقرار کردن را به افراد هدیه میدهد.

 

فواید استفاده از تور های مسافرتی و گردشگری


در نگاه اول شاید بفکرتا خطور کند که استفاده از تور های مسافرتی مگر فایده هم دارد؟ چراخودم برای رزرو هتل و بلیط و پرواز خارجی اقدام نکنم!! بعد از خود پرسشی این قبیل سوالات بهتره که از فواید و تهیه تور مسافرتی و گردشگری خارجی یک سری نکات را گوش زد کنیم و به شما این باور بدهیم که تور بسیار به صرفه تر است. چراکه ما قصد داریم از طریق آگاهی دادن به علاقه مندان سفر علی الخصوص عاشقان سفرهای خارجی گارانتی خوش گذرانی و کلی آپشن های محسوس و نامحسوس را برای این نوع سفر ها بدهیم. 

 

تور مسافرتی چراغ راهنما دارد.


اصلی ترین دلیل استفاده از این نوع خدمات گردشگری وجود یک تور لیدر است. زمانی که بصورت انفرادی اقدام به مسافرت میکنید تمام عواقب مشکلات احتمالی به گردن خودتان است وهیچ کس پاسخگو و یاری رسان شما در مشکل به وجود آمده نیست. فرض کنید که زبان بین المللی یعنی انگلیسی نمیدانید هنگام رو به رو شدن با مشکلات چطور از پس آن بر خواهید آمد ؟ تور لیدر ها اغلب به زبان رسمی کشور مقصد شما تسلط دارند و به محض وقع مشکل مثل فرشته نجات به کمک گردشگران خود می آیند.

تور لیدر ها یک چراغ راهنما محسوب میشوند، چراغ راهنمایی که به شما نکات حیاتی از قبیل قوانین کشور مقصد، ساعات تعطیلی و مناطق خطرناک را درست قبل از سفر به شما ارئه میدهند. جدا از این مسئله تور لیدر ها برای لحظه لحظه اقامت شما برنامه های تفریحی را تدارک دیده اند و به شما میگویند که کجا بهترین غذا مورد نظرتان را ارائه میدهد. تور لیدر ها همچنین یک گوینده برنامه مستند تاریخی هستند. این چراغ های راهنما تاریخچه مکان های تاریخی و گردشگری را مثل قصه شب برای شما تعریف خواهند کرد و شما را درست داستان تاریخیشان قرار خواهد تا جایی که ممکن است خود را در کنار پادشاه آن دوران تصور کنید.

تور های مسافرتی ارزان و عکاسی در گردش شهری

تور طراح بسیاری از رفاقت هاست


پیدا کردن دوست جدیدی که با شما نقطه اشتراکی در مورد مکان مسافرت دارد یک اتفاق خوب است. این دوستی ها ساده و بی هیچ دردسری شکل می گیرند و ممکن است عمر این جور رفاقت ها حتی به 20 تا 30 سال برسد. این مسئله را بخاطر داشته باشید که همه جور افرادی در تور های مسافرتی وجود دارند مهم این است که شما با کسی دم خور شوید که بیشترین شباهت اخلاقی را با شما دارد. این نکته ظریف اما حساسی در پیدا کردن یه دوست و همسفر خوب در تور های مسافرتی است.

 

تور های مسافرتی ضامن ایمنی شما


از دیگر مزایای سفر با تورهای مسافرتی، و بودن در کنار افرادی که به طور کامل با مقصد مورد نظر آشنا هستند، باعث امنیت بیشتر برای افراد می گردد. اغلب کسانی که به عنوان لیدر و یا راهنما، همراه شما می شوند، دارای تجربه ی بسیار در آن شهر و یا کشور می باشند، و با خطرات و آسیب های احتمالی آن محیط آشنا هستند و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهند. همین مساله باعث می شود، تا شرایط سفر، به ویژه برای کسانی که اولین سفرشان به خارج از کشور است و یا برای کسانی که اولین بارشان است، تنها سفر می کنند، معقول تر و منطقی تر باشد، و افراد در طول سفر، آرامش خاطر بیشتری داشته باشند و سفر خود را در جمعی مطمئن و صمیمی تجربه کنند. این قضیه در مورد شهرهای داخلی ایران نیز صدق می کند.

و چه بسا جوانانی که با اطمینان به تورهای مسافرتی قابل اعتماد، به تنهایی راهی شهرهای دیگر شده و سفری امن و بسیار لذت بخش را تجربه کرده اند. برای آشنایی با تورهای مسافرتی و گردشگری قابل اعتماد، با سایت های معتبری همچون سپهر نما ، همراه باشید و آفرهای ارائه شده، توسط آن ها را بررسی نمایید. با استفاده از سایت سپهر نما، به ارزان ترین شکل ممکن و با خیالی آسوده سفر کنید و از امکانات خارق العاده ای که توسط تورهای مسافرتی با کیفیت برایتان مهیا می گردد، لذت ببرید.

 

تور مسافرتی کاهنده استرس


بطور کلی هنگامی که افراد با هدفی مشخص در کنار هم قرار میگیرند منافعی دارد. فرض کنید که در هنگام سفر طبق برنامه تور قرار است شما از کلیسای تاریخی دیدن کنید، خب طبیعی است با وجود راهنما و هم سفریان اگر مشکلی برای شما بوجود آید حداقل چند نفر به کمک شما می آیند که به نوعی این مسئله از استرس شما در آن لحظه کاهش میابد.

 

خدمات ویژه حمل و نقل

خدمات ترانسفر، حمل و نقل در تور های مسافرتی


از موقع ورود به فرودگاه مقصد تا رسیدن به هتل وسیله حمل و نقل در اختیار شماست تا آسایش شما در طول سفر تامیین شود. همچنین هنگام بازدید از امکان عمومی برای شما اتوبوس یا ون در نظر گرفته شده است. خدمات حمل و نقل یا ترانسفر تا میزان قابل توجهی از هزینه های شما کم میکند.


بیشتر بدانید در مورد افرادی که مناسب سفر  نیستند


 

تصورات غلط درباره تور های مسافرتی و گرشگری

با توجه به تجربه ایی که بدست آورده ایم بسیاری از مسافران ، آژانس مسافرتی را باعث و بانی هر مشکلی که در مسافرت برایشان پیش می آید می دانند. این تصورات بعضا باعث اختلافات شدیدی بین آژانس و مسافر میشود. بعضی از تصوارت غلط درباره تور های مسافرتی و گردشگری عبارتند از :

 

همه چیز با کاروان است


بعضا در موقع رزرو تور درمورد گشت های شهری سوال میشود و خب پاسخ های منطقی از سوی همکاران ارائه میشود. اما بعضی از سوال ها واقعا خارج از انتظار یک آژانس مسافرتی است. مثلا خود من در مورد تور های اورپا (کشور های فرانسه، اسپانیا و ایتالیا) از من سوال شد که برای نماز بین مسیر توقف دارید؟ این سوال اگر چه حق مسافر است اما باید دید که کشوری که قصد مسافرت به آن را دارید دین رسمی اش چیست؟ طبیعتا در اروپا مسجد خیلی به ندرت دیده میشود همناطور که کلیسا در ایران!!

یا مثلا مسافران به اشتباه تصور میکنند که هر تفریحی که قرار است انجام بدهند بعهده آژانس فروشنده تور و لیدر تور است. در تور های لوکس اروپایی و آمریکایی نیز که برای لحظه لحظه مسافران برنامه دارند نیز یک تایم آزاد برای مسافران در نظر گرفته شده است. تا مسافران به کارهای مورد علاقه شان بپردازند. چون طبیعی است که همه تفریحات و علایق مسافران شبیه به هم نباشد.

 

 اعصاب تور لیدر ها از فولاد است


برنامه و فعالیت هاس جمعی نیاز به نظم و برنامه ریزی از سوی تور لیدر ها و آژانس ارائه دهنده تور دارد. برای همین بسیاری از تور لیدر ها هنگام مواجه شدن با مسافران بر سر آن تایم بودن تاکید دارند. فرض کنید که برای دیدن موزه لوور فرانسه مسئولیت 50 نفر بعهده شماست. شما قبل از ورود به موزه لوور به همه مسافران میگویید راس ساعت 12 ظهر همه جلو درب خروج تجمع کنند. اگر در بین این 50 نفر 4 نفر مسافر سر به هوا عاشق اشیاء قدیمی تاریخی وجود داشته باشد و بجای ساعت 12، ساعت 2 از موزه خارج شوند چه عکس العملی خواهید داشت؟ بغیر از دیر کرد آن 4 نفر و عقب افتادن از برنامه های سفر شما باید به اعتراض 46 نفر دیگر پاسخ بدهید. آن موقع اگر از کوره در نرفتید باید گفت شما یک تور لیدر کاملا مسلط به اعصاب هستید.

مسافران باید بدانند اگر قصد لذت بردن از سفر را دارند بهتر است با درک متقابل افراد و گروه دست به اقدامات خارج از عرف و بد قولی نزنند. و بهتر است به عقاید یک دیگر کاملا احترام بگزاند.

 

 

منابع:

lifehacker.com

www.atas.com.au

موارد مرتبط

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما هم میتواند گران باشد هم میتواند بلیط ارزان هواپیما تلقی شود . اما در هنگام خرید بلیط چارتر هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ بلیط چارتر هواپیما برای سفر شما به صرفه است ؟

ادامه مطلب