بلیط هواپیما ارزان

بلیط هواپیما چارتر ارزان

بلیط چارتر مشهد، بلیط هواپیما کیش، بلیط دقیقه 90 ، بلیط استانبول، بلیط خارجی، بلیط دبی

خرید آنلاین بلیط هواپیما و تهیه ارزان ترین پرواز

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما خارجی

بلیط هواپیما امروزه شاید چیز خاصی بنظر نیاید. اما قبلا  برای مسافرت مردم سالها تلاش میکردند و بتوسط اسب و شتر عموما برای مسافرت های زیارتی دل به صحرا میزدند و خبری از بلیط هواپیما نبود. با پیشرفت علم مهندسی بعد از انقلاب صنعتی رفته رفته مردم بوسیله قطار یا کشتی سفر میکردند. بعد از اختراع برادران رایت هواپیما به وسیله ایی برای مسافرت مردم تبدیل شد. بنحوی که اولین بلیط هواپیما را شخصی بنام آبرام فل در سال 1914 تهیه کرد. از گذشته تا به امروز خرید بلیط هواپیما تغییرات بسیاری کرده است. ابتدا برای خرید بلیط هواپیما و سوار شدن به هواپیما مردم بایستی به فرودگاه مراجعه میکردند. و از ساعت و تاریخ حرکت هواپیما مطلع میشدند بعد اسم خود را در لیست پرواز مینوشتند و در زمان پرواز منتظر میماندند تا شاید اسمشان در بین کسانی که بلیط هواپیما به آنها تعلق میگرفت. بتوسط کارمند ایرلاین خوانده میشد. اما حالا بلیط هواپیما و خرید بلیط هواپیما به چه نحوی است ؟ گذشتگان فکر این را میکردند که روزی بتوان بلیط هواپیما را با استفاده از تلفن همراه خریداری کنند.

 

بلیط هواپیما ایران ایر ، بلیط دفترچه ایی

راهنمای خرید بلیط هواپیما

جالب است بدانید خرید آنلاین بلیط هواپیما از وب سایت های مجاز اینترنتی، در مقابل خرید بلیط هواپیما از دفاتر آژانس مسافرتی، برایتان بسیار ارزان تر و به صرفه تر خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین، برای افراد علاقه مند به سیر و سفر و کسانی که بسیار اهل گردشگری در نقاط مختلف جهان می باشند، وسیله ی رفت و برگشت از مبدا به مقصد بسیار مهم است. بسیاری از افراد علاقه مند به سیر و سفر، مسافرت با هواپیما را به دلیل صرفه جویی در زمان و کاهش خستگی ناشی از ناهمواری های سطح جاده، انتخاب می کنند.

نحوه تهیه بلیط هواپیما

امروزه با پیشرفت تکنولوژی های نوین ارتباطی، سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما نیز دچار تغییر و تحول شده و همزمان با پیشرفت تکنولوژی، گام برداشته و امکانات بی نظیری مانند قابلیت کنسل و استرداد بلیط خریداری شده فراهم شده است که مبلغ به صورت آنی و با کسر جریمه های مربوط به شرکت های هواپیمایی در بلیط های سیستمی و بر اساس قوانین چارتر کننده در بلیط های چارتری به حساب شخص خریدار واریز خواهد شد تا کاربران در این سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما، قادر به طی تمامی مراحل خرید یا استرداد بلیط در یک سامانه جامع، باشند.

یافتن بلیط ارزان هواپیما و پرواز با چارتر به جهت کاهش هزینه های مسافرت یکی از بهترین گزینه های اقتصادی برای سفری ارزان و به صرفه از طریق خطوط هوایی به حساب می آید که در سال های اخیر میزان سفرهای هوایی با چارتر در کشور ما نیز در حال افزایش است.

 

 

خرید بلیط هواپیما چارتر

دلیل اصلی تمایل مسافران به پروازهای چارتری، به صرفه بودن و ارزان تر بودن آن بوده است که روز به روز در حال است. معمولا آژانس های مسافرتی در جهت ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی و گردشگری الکترونیک اقدام به راه اندازی وب سایت فروش پروازهای چارتری نموده اند و با ارائه خدمات نوین، تضمین بزرگی را به مشتریان خود می دهند که از ارزان ترین نرخ بلیط هواپیمای چارتری برخوردار شوند.

پرواز چارتر چیست؟

پرواز چارتر به تمام پروازهایی گفته می شود که توسط یک ارگان، سازمان، هتل، تور و ... برای شما رزومه شوند، شرکت های هواپیمایی این پروازها را باطل نمی کنند و زمان آن را به خواست مسافر تغییر نمی دهند. اما مبلغ خسارت لغو یا تغییر زمان پرواز طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری بر این اساس محاسبه می شود.

بر اساس یک قاعده کلی بلیط هایی که خیلی زود خریداری می شوند علاوه بر اینکه بسیار گران هستند، فروشنده نیز به شما تخفیف کمتری خواهد داد. سعی کنید روزهای خاص را فراموش نکنید، در کشور ما همه مردم با هم تعطیل هستند، همه با هم مسافرت می روند همین موضوع باعث می شود که بلیط ها در زمان های خاص قیمت های متفاوت و گاها تا چندین برابر داشته باشند.

برخی از فروشندگان وآژانس های مسافرتی، روزهای خاصی از سال قیمت بلیط هواپیما را تا چند برابر افزایش می دهد.همواره سعی کنید در این روزها سفر نکنید اگر کمی با برنامه ریزی قبلی سفر کنید طبق معمول در پایان این روزهای خاص قیمت های بلیط فوق العاده پائین است. مثلا روزهای پس از تعطیلات سال نو

ما همواره توصیه می کنیم در خرید بلیط هواپیما شهرهای خاص را فراموش کنید، نکته قابل تامل اینجاست که ایرانیان عادت دارند همه باهم مسافرت بروند، جالب تر این که عادت دارند همه باهم به شهرخاصی بروند. قرار است سفر کنید و لذت ببرید. پس شهر ی را انتخاب کنید که کمتر خاص باشد. این موضوع در تهیه کردن قیمت بلیط شما تاثیر فوق العاده ای دارد.

نکته دیگر این است که سعی کنید به طور معمول اوایل و اواخر را در خرید بلیط هواپیما از برنامه سفرتان حذف نمایید. اول هفته و آخر هفته بلیط های هواپیما کمی گران تر از روزهای دیگر است. اول ماه و آخر ماه هم همین طور، اول فصل و آخر فصل هم همین طور، اول سال و آخر سال هم همین طور این اول و آخرها فقط و فقط هزینه شما را افزایش می دهد.

سعی کنید بلیط های چارتر بخرید. این نوع بلیط ها به دلیل ماهیت از قبل برنامه ریزی شده احتمال لغو کمتری دارند، همینطور طرف قرارداد هواپیمایی هم در قبال کل پرواز متعهد به پر کردن فضاست به همین دلیل روی قیمت ریسک نمی کند. تور و بلیط لحظه آخری را نیز همواره در نظر داشته باشید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

امروزه به طور کلی همه ی ما خرید اینترنتی را حداقل برای یکبار هم که شده تجربه کرده ایم و همانطور که می دانید جهت خرید آنلاین بلیط هواپیما، نیازی به داشتن تخصص نمی باشد اما سوال اصلی اینجاست که چرا سفر خارجی با هواپیما عقلانی تر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در مسافرت به مسیرهای طولانی مانند کشورهای خارجی، هواپیما زمان شما را می تواند تا سطح بسیار بالایی ذخیره کرده و موجب صرفه جویی در زمان شما شود. در عین حال شما دیگر مجبور نیستید روزها و ساعت های بسیار طولانی در قطار یا اتوبوس بنشینید در حالی که شاید کمتر از یک هفته برای سفرتان زمان دارید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

این مورد در برخی از مرزهای زمینی موجب می شود تا زمان بیشتری منتظر بمانید. دلیل اصلی آن نیز به طور عمومی این نکته است که معمولا مرزبانان زمان بسیار زیادی برای چک کردن گذرنامه شما صرف می کنند و بعضی مرزها نیز فقط ساعات مشخصی از شبانه روز در حال ارائه خدمات هستند.

می توان گفت خرید بلیط ارزان و به صرفه ی هواپیما اولین شیرینی یک سفر لذت بخش است، این که بلیط ارزان هواپیما را از کجا بخریم و چگونه بخریم تاثیر زیادی در کیفیت سفر دارد. ما در این مقاله چند روش فوق العاده به شما معرفی می کنیم، تا ضروری ترین بلیط ها را در کمترین زمان ممکن تهیه نمایید. نکته اول اینکه بلیط هواپیما را خیلی زودتر از سفر رزرو نکنید، شما در سال 2018 زندگی می کنید. کافیست گوشی تلفن همراه تان را بردارید، چندین آژانس گردشگری و فروش بلیط اینترنتی هواپیما در چند سانتی متری شماست.

به طور کلی سایت های بسیار زیادی به صورت آنلاین بلیط هواپیما ثبت می کنند و شما کافیست به یکی از این وب سایت ها وارد شوید و ثبت نام کنید و بعد از انجام امور ثبت نام روی دکمه بلیت هواپیما کلیک کنید و مشخصات سفر خود وارد کنید. مشخصاتی مانند اینکه پرواز داخلی می خواهید یا خارجی، مبدا، مقصد و تاریخ حرکتتان. پس از جستجو پرواز مورد نظرتان را انتخاب کنید و پول بلیت را از طریق عابر بانک تان پرداخت کنید. اکنون به همین راحتی خرید بلیط تان تمام شده است و شما می توانید در زمان مناسب به فرودگاه بروید و با نشان دادن یک کارت شناسایی به باجه صدور کارت پرواز بگویید که بلیط تان را به صورت اینترنتی ثبت نموده اید.

لازم به ذکر است که ثبت رایگان بلیط هواپیمای خارجی و خرید بلیط هواپیما دقیقا بالعکس چیزی که در ذهن شما شکل گرفته است، نیازمند پرداخت هزینه نیست. خرید بلیط هواپیما برای سه دسته از مسافران مناسب است. دسته اول افرادی هستند که برای گرفتن ویزا باید بلیط خود را خریداری کنند و به سفارت تحویل دهند. دسته دوم افرادی هستند که به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستند و برای سفر خود از هفته ها قبل برنامه ریزی کرده اند و دسته سوم نیز کسانی هستند که منتظر نهایی شدن برنامه سفر خود هستند و قصد دارند بلیط هواپیمای خود را به منظور حفظ قیمت مناسب، از قبل خریداری کرده و نگهداری کنند.

مدارک لازم برای پروازهای خارجی

مهم ترین نکته ای که ابتدا جهت خرید بلیط هواپیمای خارجی باید در نظر داشته باشید این است که باید گذرنامه معتبر به همراه داشته باشید که حداقل شش ماه تا پایان اعتبار گذرنامه تان باقی مانده باشد همچنین برای سفر به برخی کشورهای خارجی مانند ترکیه نیازی به ویزا ندارید و برای بعضی کشورها به ویزای معتبر نیاز دارید. از دیگر مدارک مهمی که باید حتما به آن رسیدگی کنید، فیش جهت پرداخت عوارض خروج از کشور است. باید چند روز قبل از سفر در یکی از شعب بانک ملی مبلغ عوارض خروجی پرواز خارجی را پرداخت نمایید تا مجوز عبور برایتان صادر گردد. برای ثبت و خرید بلیط هواپیما باید به چندین نکته توجه کنید. اولین و اصلی ترین مرحله جهت خرید بلیط هواپیما جستجوی پروازهایی در مسیر و همچنین تاریخی است که قصد مسافرت در آن روز را دارید. جهت انجام این کار از طریق تکمیل یک فرم بسیار ساده باید اقدام کنید. لازم به ذکر است که باید در این فرم ابتدا مشخص کنید که قصد خرید پرواز یک طرفه یا رفت و برگشت را دارید. اگر پرواز یک طرفه را انتخاب می کنید قسمت تاریخ برگشت غیرفعال می گردد. در رزرو پروازهای رفت و برگشت تا جایی که می توانید از یک شرکت هواپیمایی پروازهایتان را انتخاب نمایید تا چنانچه پرواز رفت تان با تاخیر انجام شد و چنانچه به پرواز برگشت نرسیدید یا اگر پرواز رفت تان کنسل شد، امکان کنسلی پرواز برگشت بدون جریمه را هم داشته باشید. پس از طی مراحل فوق، اکنون نوبت آن است که مبدا و مقصد سفر خود را مشخص نمایید. نام فرودگاه ها را می توانید تایپ کنید یا از بخش مربوطه انتخاب نمایید. با کلیک روی بخش رفت، تقویمی به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید روز پرواز رفت تان را انتخاب کنید.

 

مدارک لازم جهت خرید پرواز خارجی ارزان چارتر چند مسیره از سامانه بلیط لحظه آخری سپهرنما


همچنین اگر در مراحل قبل پرواز رفت و برگشت را انتخاب کرده باشید، تاریخ برگشت را هم باید از طریق بخش برگشت انتخاب نمایید. نکته ای که همواره باید بدان توجه کنید این است که تاریخ رفت نمی تواند پس از تاریخ برگشت باشد. همچنین دقت داشته باشید که تاریخ ها فقط از طریق تقویم نمایش داده شده قابل انتخاب و تغییر می باشند. تا این مراحل وارد کردن صحیح تعداد نفرات بسیار ضروری و با اهمیت است. قیمتی که به شما نمایش داده می شود بر اساس ظرفیت مورد نیاز شما و ظرفیت موجود کلاس های پروازی یا چارترکنندگان مختلف می باشد. اکنون پس از تکمیل فرم و کلیک روی بخش جستجو، به صفحه انتخاب پرواز منتقل می شوید. ابتدا باید کمی منتظر بمانید تا اطلاعات پروازها برای شما جستجو و جمع آوری شود. این وب سایت ها تمامی اطلاعات پروازهای سیستمی و چارتری کشور را جستجو می کند. همچنین اگر نتیجه جستجو پروازی برای شما نداشت ممکن است به دلیل این باشد که پروازی در این مسیر انجام نمی شود، یا پروازهای این مسیر در تاریخ هایی که شما انتخاب کرده اید نیست.


خرید بلیط هواپیما کیش


شرایط انتخاب بهترین و بدترین صندلی های هواپیما

طبق آمارهای بدست آمده طی تحقیقات اخیر، هنگامی که هواپیما دچار صانحه ای می شود و در صورت فرود اضطراری یا وقوع آتش سوزی تعدادی از صندلی های هواپیما شانس بهتری برای خروج و زنده ماندن مسافران داشته اند.

 

انتخاب بهترین صندلی هواپیما ماهان و ایر ایر بعد از خرید بلیط از سامانه پرواز چارتر سپهرنما

 

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه گرینویچ که پس از بررسی چند سانحه هوایی منتشر کرده است مسافرانی که در قسمت جلوی هواپیما و تا ردیف پنجم، پشت یا جلوی خروجی های اضطراری می نشینند، بیشترین شانس برای زنده ماندن را دارند و اما بدترین صندلی های هواپیما که در مسافرت های طولانی چند ساعته خواب و خوراک را از شما می گیرند، صندلی های روبروی دستشویی ها، صندلی های نزدیک آشپزخانه و صندلی های ردیف میانی هواپیما هستند که با بوی نامطبوع و رفت و آمد زیاد مسافران و مهماندارها آسایش شما را سلب می کنند.


پیوند ها :

چک این و انتخاب صندلی هواپیمایی ماهان

استعلام بلیط هواپیمایی ایران ایر


 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

آخرین مهلت برای مراجعه به باجه های پذیرش مسافر برای خرید بلیط هواپیما در پروازهای داخلی یک ساعت و 30 دقیقه قبل از پرواز و برای سفرهای خارجی سه ساعت پیش از پرواز است بعد از این زمان باجه پذیرش مسافر برای یک پرواز خاص، بسته می شود و شما فرصت تهیه بلیت را از دست می دهید. میزان باری که می توانید به صورت رایگان حمل کنید با توجه به مقصد نهایی سفرتان، چمدانی که حمل می کنید به دو روش وزنی و تعدادی پذیرش می شود. در مسیرهای آمریکا و کانادا چمدان به روش بسته ای و در سایر مسیرها به صورت وزنی محاسبه می شود همچنین تعداد چمدانی که مجاز هستید حمل کنید براساس رده های مختلف پروازی متفاوت است. میزان دقیق بار مجاز در بلیت شما ذکر می شود. در پروازهای داخلی میزان بار مجاز 20 کیلوگرم است. نکته: اگر چمدان تان گم شد به امور جامه دان شرکت هواپیمایی پروازتان، مستقر در سالن ورودی فرودگاه مراجعه کنید و با پر کردن برگه ها و فرم های مخصوص برگه «اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر» را تحویل بگیرید که حاوی یک شماره پیگیری برای پیدا کردن و ردیابی وسایل تان است. وقتی می خواهیم بلیط هواپیمای مان را پس بدهیم تمام بلیط های معمولی و غیرچارتر با کسر مبلغی خسارت، امکان لغو یا تغییر دارند. پول پرداختی هم تا پایان همان روز ابطال بلیت، به حساب شما برگردانده می شود.

 

 

خرید پرواز چارتر لحظه آخری و بلیط ارزان قیمت هواپیما از سامانه سپهر نما

 

منبع :

 

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر