بلیط چارتر هواپیما

 

تا به حال هنگام خرید بلیط هواپیما با واژه چارتر رو به رو شده اید؟ بلیط هواپیما چارتر یکی از زیر شاخه های بلیط هواپیما است. کلمه چارتر در کل معنی دربست کردن هتل، اتوبوس، قطار، کشتی و هواپیما است. در ایران در بین عموم عبارت چارتری مختص بلیط هواپیما و در کل پرواز است. بلیط چارتر و یا پرواز چارتر عبارت های پر طرفدار گردشگری در ایران هستند. هنگامی که پیامکی با عنوان چارتر بدست کاربران میرسد، عموما معنی بلیط هواپیما ارزان قیمت در ذهنشان تداعی میشود، خب این تصور غلط نیست. معمولا آژانس های مسافرتی با دربست کردن تعدادی از صندلی های هواپیما در برخی مسیر های پر رفت و آمد مثل مشهد، کیش، اصفهان، اهواز، تهران اقدام به فروش پرواز چارتر میکنند. با خرید عمده صندلی های هواپیما بتوسط آژانس های مسافرتی کاملا طبیعی است که بابت خرید این نوع پرواز بهایی کمتر از معمول باید پرداخت. در حال حاضر رقابت شدیدی بر سر قیمت بلیط هواپیما چارتر بین فروشندگان پرواز و یا همان سایت بلیط چارتر وجود دارد که این به یکی از رکن های اساسی رضایت مندی مشتریان تبدیل شده است.

 

 

خرید بلیط چارتر هواپیما 

 

خرید بلیط چارتر هواپیما تا حد زیادی به بلیط هواپیما سیستمی شباهت دارد. بلیط چارتری گرچه قوانین مختص به خود را دارد اما بهترین گزینه برای تهیه بلیط هواپیما ارزان برای مسافرت های هوایی است. قیمت بلیط هواپیما چارتر یکی از بحث بر انگیز ترین مطالبی است که باید بصورت مفصل به آن پرداخت. زمانی که قصد خرید بلیط چارتر هواپیما را دارید گزینه های متعددی برای تهیه این نوع پرواز بر سر راه شما وجود خواهد داشت.

 

میتوانید به شیوه سنتی با مراجعه به آژانس های هواپیمایی با صرف هزینه زمانی ابتدا با پرس جو در باره موجودی پرواز ها و بعدا قیمت بلیط چارتر هواپیما مبادرت به خرید کنید. این روش کمی هزینه بر است چرا که آژانس های هواپیمایی باید از شما بصورت نقدی هزینه بلیط را دریافت و بتوسط کارت های شتاب آژانس، بلیط چارتری که بر سر قیمت آن با شما توافق شده است را از سایت های بلیط چارتر خریداری کند. در این بین ممکن است آژانس هزینه بیش از آنچه که شما میتوانیستید با خرید اینترنتی بلیط چارتر پرداخت کنید را از شما دریافت کند.

 

شیوه مدرن و امروزی خرید بلیط چارتر هواپیما بصورت آنلاین مزیت های بیشتری نسبت به شیوه قدیمی دارد. شما با خرید آنلاین میتوانید بهترین عملکرد با بالاترین بهروه وری از زمان و با صرفه جویی در هزینه ها یک بلیط چارتر ارزان قیمت را برای سفر خود تهیه کنید.  در این شیوه شما مثل یک فروشنده حرفه ایی بلیط هواپیما میتوانید عمل کنید. در این شیوه تا حد زیادی از هزینه جانبی خرید بلیط چارتر خود را میتوانید کاهش دهید.

 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

 

بلیط هواپیما چارتر را باید زمانی خرید که هیچ کس نمی خرد. مثلا

محسنات و معایب بلیط چارتر هواپیما

 

بهتر است قبل از خرید بلیط چارتر به ماهیت کلی این نوع پرواز پرداخت. بلیط چارتر و یا پرواز چارتر را نمیتوان مستقیما از شرکت هواپیمایی خریداری کرد. بلکه این نوع پرواز ها را سایت بلیط چارتر و آژانس های مسافرتی بفروش میرسانند. هنگامی که آژانس های مسافرتی اقدام به چارتر کردن پرواز مسیر های پر تردد میکنند. آن قسم از صندلی های هواپیما که در اختیار آژانس هواپیمایی است از دست شرکت هواپیمایی مربوطه خارج میگردد و آژانس هواپیمایی چارتر کننده میتواند قیمت بلیط چارتر هواپیما را وابسطه به شرایط تقاضا مسافران تغییر دهد.

 

قیمت بلیط هواپیما چارتر بزرگترین ویژگی این نوع پرواز ها به حساب می آید. هنگامی چارتر کننده ها با کمبود مسافر و تقاضا مواجه میشوند مجبور به کاهش قیمت بلیط چارتر می شوند. همیشه هم قیمت بلیط چارتر به صرفه نیست و باید از بلیط سیستمی استفاده کرد. چون که چارتر کننده ها میان کودک و بزرگسال تفاوتی قاعل نمیشوند. این عدم تفاوت قیمت بر پایه این تفکر که کودک و بزرگسال هر دو صندلی های هواپیما را اشغال میکنند سرچشمه میگیرد. چراکه چارتر کننده بابت هر صندلی هواپیما به شکرت هواپیمایی مربوطه پول پرداخت کرده است. پس همانطور که قیمت بلیط چارتر بارز ترین ویژگی پرواز چارتر است در عین حال بزرگترین عیب نیز هست.